Profil firmy

Pro zlepšování kvality dodávaných služeb používáme k těžbě a přibližování komplexní čety, které pracují sortimentními metodami, při kterých požíváme nejen JMP, ale i UKT-Valtra.

Novinkou v mechanizaci je speciální lesní traktor UTC, který - v daném výkonu - vlastníme jako jediní v České republice a byl dán do provozu v listopadu 2006. V průměrných podmínkách rozmanipuluje 100 m3 denně. Maximální výkon UTC je v optimálních podmínkách až 200 m3. Při použiti hydraulické ruky je schopný vyvážet hmotu z náletů. U tohoto stroje je možné využít lan v navijácích až do vzdálenosti 80 metrů. Tento speciální traktor je citlivý k přírodě.

V současné době využíváme UTC k přípravě hmoty pro biomasu - štěpkování. Jedná se o vyvážení klestu po těžbě, větrolomu a částečné i po klasické těžbě. Výhodou tohoto stroje je čistá klest.

Předností firmy je používání ekologických olejů u všech naších speciálních traktorů.

Ceny provedených prací se pohybují dle hmotnatosti dřeva s ohledem na náročnost terénu a vzdálenosti přibližovacích linek. Vždy tedy záleží na podmínkách a konzultaci o daném porostu - tedy nejlépe osobní jednání.